Pupillen 1b leert waterpologeheimen van waterpolotopper

De Meeuwen Diemen mocht zondag 8 november 2009 Norbert Wijngaarden in zijn voormalige thuisbad verwelkomen. Hij heeft 15 seizoenen met de cap van De Meeuwen Diemen gespeeld. Onder zijn waterpolo c.v. vallen prachtige prestaties; zo heeft hij onder andere mogen uitkomen in de finale om de Man Meer Cup en hij heeft gespeeld in de eerste klasse bond met Alliance. Bovenal is hij de zoon van de voorzitter van de waterpolocommissie, Fred Wijngaarden. Verder beschikt hij over een zeer technisch repertoire en een aanzwengelend enthousiasme voor de sport die waterpolo heet. Zijn enthousiasme klinkt uit zinnen als: “BENEN daar win je wedstrijden mee en je hebt ze niet voor niets gekregen!!!” en haast Cruijffiaanse uitspraken als: “Weet waar het doel is”.

Pupillen 1b leert waterpologeheimen van waterpolotopper

Wij hadden hem gevraagd om een gasttraining te verzorgen voor het 1b pupillenteam van onder 13. De afgelopen maanden zijn deze pupillen zichtbaar gegroeid in de sport, zowel mentaal als fysiek. Ze zijn zelfs het enige team dat tegen de nummer 1 uit onze poule de winst heeft weten te pakken. U kunt nu vast wel begrijpen dat ik erg trots ben op mijn pupillen.

Pupillen 1b leert waterpologeheimen van waterpolotopper

Na aankondiging van zijn komst werd er elke training wel iets door de kinderen aan mij gevraagd over deze mysterieuze gasttrainer. Na weken van voorpret was het zondag 8 november dan eindelijk zover. Het welkomstcomité voor Norbert bestond uit 10 leergierige pupillen, enthousiaste ouders en een nog enthousiastere trainster Pupillen 1b leert waterpologeheimen van waterpolotopper . Zoals verwacht maakte hij zijn reputatie meer dan waar, want er volgde een zeer technische training: drukbal, stootbal, backhand, er werd niets overgeslagen. Er werden zelfs wat leuke trucjes geoefend, zoals de bal hooghouden met het been of hoofd.

Aan het eind van de training beloofde Norbert aan de kinderen om over een paar maanden te kijken naar hun vorderingen. Ik ga in de tussentijd weer hard met ze aan de slag tijdens de trainingsdagen om het beste uit ze te halen.

Pupillen 1b leert waterpologeheimen van waterpolotopper

Na afloop van de gasttraining hebben de kinderen gezamenlijk pannenkoeken gegeten en de ouders vierden het mee met een borrel. Er werd op deze manier gewerkt aan de teambuilding, maar ook het verenigingsgevoel wordt zo aanzienlijk vergroot. Mijns inziens is het ook van groot belang dat oud-leden van De Meeuwen Diemen worden betrokken bij de vereniging en ik kijk dus ook erg uit naar de opkomende reünie van 22 november.

1 Reactie op “Pupillen 1b leert waterpologeheimen van waterpolotopper”


  1. 1 Jan Willem

    Was ook een leuke training om te zien en altijd leuk om Norbert in actie te zien. Heleboel ervaring en heel veel waterpoloverstand :)
    Was Top Norbert!

Laat een reactie achter